Česko - Rakousko 4:3: Nečekané drama na závěr

Bylo to napínavé.
Zdroj: reprofoto ČT1
V posledních deseti minutách to téměř vypadalo, že naši hokejisté prohrají. Rakušané v rozmezí pěti minut nasázeli českému týmu do brány dva góly. Navíc je pravdou, že Čeští hokejisté o nic podstatného nehráli, protože věděli už před zápasem, že skončí na třetím místě.

Závěr dnešního zápasu mezi Rakouskem a Českem dopadl v náš prospěch. Tomáš Hyka otevřel skóre a pak český tým postupně navyšoval náskok. Ke konci zápasu ale začalo poněkud zbytečné drama.

Čeští hokejisté byli až příliš sebejistí, chvílemi chybovali, a tak dostali dvě branky. Hokejisté ale ještě před zápasem věděli, že jim o nic nejde. Bylo totiž jasné, že skončí na třetím místě ve skupině. Češi porazili Rakušany těsným rozdílem 4:3.