Už na podzim američtí filmaři hodlají v Česku utratit za vysokorozpočtové snímky miliony dolarů. České lokace a studia využijí třeba tvůrci snímků The Zookeeper´s Wife a Underworld: Next Generation. Filmaři využívají systém, kdy stát umožňuje získat zpět 20 procent prokazatelně utracených peněz.

Už 29. září padne první klapka filmu The Zookeeper´s Wife vedle pražské Křižíkovy fontány, kde vznikají kulisy varšavské městské zoo z druhé světové války. Natáčet se tu bude příběh skutečné události, kdy správce zoo a jeho žena ukrývali během války židovské obyvatelstvo před transporty do koncentračních táborů. Režírovat bude původem novozélandská režisérka Niki Car a na place se objeví například hollywoodská herečka dvakrát nominovaná na Oscara, Jessica Chastain. S ní bude natáčet Daniel Brühl, kterého si můžete pamatovat z Rivalů nebo Hanebných panchartů.

Dalším filmem, který se u nás bude natáčet, je pokračování Underworldu s Kate Beckinsale v hlavní roli. První klapka padne v Praze 5. října.

Do Prahy ovšem už brzy zamíří i další hvězdy, jako je Russell Crowe (Gladiátor) nebo Shia LaBeouf (Transformers), informovala TV Nova. Nesmíme také zapomenout na Jamieho Dornana a Cilliana Murphyho, kteří budou hrát hlavní role ve snímku Anthropoid, jejichž natáčení byla ovšem naplánovaná do konce srpna.