Česká republika zatím díky bohu nezažila žádný teroristický útok.

Přední izraelský odborník na boj proti terorismu Boaz Ganor však v rozhovoru pro iDNES prozradil, že kdyby byl českým politikem, nezůstával by úplně v klidu!

Svět je podle něj v současné době velice znepokojen fenoménem zahraničních bojovníků v Sýrii, protože se jedná o evropské občany, kteří znají naši společnost a po splnění své mise v Sýrii se vracejí domů plní nenávisti proti všemu, co není islamistické, džihádistické a zcela otevřeně budou nenávidět nevěřící, křesťany, Židy a umírněné muslimy.

Za všechno mluví například příběh muslimského občana Francie, který se v Bruselu radikalizoval poté, co byl uvězněn. Pak odjel do Sýrie, kde se radikalizoval ještě víc a po návratu si byl nejspíš naplno vědom toho, že jej sledují francouzské bezpečnostní úřady, a proto odjel do sousední Belgie a zaútočil tam.

A právě tento fakt by měl podle Ganora znepokojovat české politiky i občany.

Proč? Protože Česko je západní země s velkou tradicí židovské komunity a s židovskými památkami plnými turistů…

Někdejší útok v Bruselu byl také mířený proti židovskému muzeu, takže přestože Česká republika nemá nijak velkou radikální islamistickou komunitu, hrozí, že právě sem mohou teroristé přijet a zaútočit.

To jako nestačí, že nám hrozí masivní bouřky a kroupy? Teď se máme bát i teroristů?