Podnikatel, startups mentor, vizionář a investor Pavel Čurda se teď nechvalně proslavil po celém světě. Po jedné konferenci poslal po mailu sexuální návrh krásné Gesche Haas a to neměl dělat!

Půvabná podnikatelka z Ameriky, kde se tyto návrhy považují ihned za sexuální harašení, se vším vyšla na veřejnost a Čurda má teď kvůli ní pověst největšího úchyláka v Česku. Přitom šlo o to, že se tihle dva dlouze bavili na večírku po konferenci, a když se Gesche vrátila na pokoj, měla v mailu text: Neodjedu z Berlína, dokud se s tebou nevyspím.

Celou situaci dívka popsala na svém blogu a během chvíle se incident objevil v několika světových médiích, jako například Daily Mail, Mirror, Business Insider a dalších. Čurda prý nepsal jenom Gesche, ale i další ženě, kterou měl lákat do postele.

Podle serveru technet.idnes.cz je teď navíc sexuální obtěžování a nevhodné chování k ženám na technologických konferencích často propíraným tématem. Čurda udělal velkou chybu, že se nejprve vymlouval a až později vyšel s pravdou ven a za svůj čin se podnikatelce omluvil. Gesche jeho omluvu nepřijala a rozhodně vyvrací tvrzení, že by se touto kauzou chtěla zviditelnit. Prý jde jen o rovnoprávnost upozornění na sexuální obtěžování, ale upřímně řečeno, Čurda sice napsal mail se sexuálním návrhem, ale díky její aktivitě teď v zahraničí vypadá jako zvrhlík, který neumí ovládat svoje pudy. Přitom kdo nikdy na podobných akcích neměl sex s někým zúčastněním a neflirtoval.