Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Češi to nezvládli a ani letos nezískají medaili, Američané rozhodli během nájezdů!

Zdroj: Profimedia.cz
Tak to je smutný konec pro český národní tým na letošním šampionátu. Američané totiž v roli outsidera vyřadili výběr Vladimíra Vůjtka po výsledku 1:2 po nájezdech.

Bohužel, už je to tak. Naši borci v Rusku končí. Ve skupině sice neprohráli v základní hrací době jediný zápas, to se prodloužilo i do čtvrtfinále, ale osudným se nám stal penaltový rozstřel. V něm se v našem dresu neprosadil vůbec nikdo, ani Lukáš Kašpar nebo Zohorna, jenž proměnil nájezd v základní hrací době.

Američané v první třetině šetřili se svými střelami. Vypálili na Furcha pouze dvakrát a z toho prostě snad ani gól dát nešel. Dlouho se v úvodní třetině červené světlo nerozsvítilo, ovšem v 16. minutě byl faulován při úniku Zohorna a následné trestné střílení s přehledem proměnil.

Hned zkraje prostřední dvacetiminutovky ovšem Američané dokázali srovnat a zápas tak vlastně začínal od nuly. Hrál se pohledný hokej, šance byly na obou stranách. Severoameričané nastřelili tyčku, ovšem ani Češi nezaháleli a měli velké šance, nicméně všechny končily na skvělém Kinkaidovi.

Ve třetí třetině už bylo evidentní, že Čechům docházejí síly a Američané začínali přebírat otěže zápasu. Boje spíše probíhaly ve středním pásmu, a čím více se blížil konec závěrečné třetiny, tím více oba týmy taktizovaly a nechtěly hlavně inkasovat. V následném prodloužení měli více ze hry také Američané, v posledních vteřinách mohl rozhodnout Wideman, nicméně netrefil ve vyložené šanci klec Furcha.

Zápas ale skončit musel, a proto se šlo do nájezdů. V něm se našim střelcům nezadařilo a postupně Kašpar, Koukal ani Zohorna neproměnili. Naopak za americký výběr prostřelil Furcha Matthews a to rozhodlo.

Fanoušci se po zápase shodli, že nájezdy měl chytat Francouz. „Ach jo, měl tam být Francouz, ten by to vychytal,“ reagovala jedna z fanynek na Facebooku. Našli se ale i příznivci našich, kteří si nebrali servítky. „Běžte do pr… Plno keců a skutek utek. Zápas jsem viděl a hooodně velká slabota,“ reagoval další fanda. No tohle si snad kluci ani nezaslouží, nebo ano?