Tak tuhle otázku jsme položili tiskovému mluvčímu DM drogerie Jiřímu Peroutkovi. A odpověď byla velmi strohá. „Naše oficiální vyjádření jste již obdrželi, momentálně se nebudeme k této záležitosti dále vyjadřovat.“

Podle všeho se hodně zákazníků rozhodlo, že raději nakoupí výrobky v konkurenčních drogeriích, než aby platili o desítky korun více než v Německu. Drogerie DM vzhledem k celé situaci přišla o hodně peněz a nechce to říct nahlas, aby nepřiznala, že se nějaký problém vůbec vyskytl.

Drogerie DM by měla svoje ceny urychleně snížit, nebo to dopadne špatně a nebude u nich už nikdo nakupovat. Oni se brání tím, že za ceny může politická situace, rozdílné rámcové ceny, daně a placení pojistného zaměstnancům. A jak to, že tedy u konkurenčních drogerií jsou ceny mnohem nižší? To je záhadou.

„Nemáme vůči Německu asi tak pětkrát vyšší náklady práce? Nájmy? Jednou větší daň na pětkrát vyšší mzdě zaměstnance způsobí dvojnásobnou cenu? Co jiného máte v tom "rámci“?" zuří na Facebooku pan Míra.

„Já bych také prosila lepší vysvětlení než tuto lež. Jinak si já, moje rodina i všichni známí nekoupíme už ani to nejlevnější mýdlo. Mám velkou rodinu a ještě víc kamarádů. A možná místo keců by bylo dobré věc napravit,“ napsala na Facebook Jana.

„Obejít jejich prodejny obloukem – a je to (zloději),“ zlobí se pan Miroslav. Aby pak nezačali obcházet obloukem drogerii DM úplně všichni.