Byl to složitý zápas s velmi nepříjemným soupeřem. Kazachstán snil o bodech v roli outsidera až do samotného závěru utkání. Naši ale ztrátu nepřipustili a pár desítek sekund před koncem potrestali pokus soupeře o srovnání při hře bez brankáře.

„Máme takové sebevědomí, že se o výsledek nebojíme,“ komentoval Kousal, jenž byl právě střelcem třetí branky našeho výběru. „Naše hra je přece jenom náročná bruslařsky a od půlky zápasu nám trošku ubývaly síly. Už jsme nebyli schopni hrát tak nátlakovou hru a Kazachstán nás hodně trápil. Druhou polovinu zápasu jsme vlastně ubojovali, protože obrannou činnost už jsme neměli tak důslednou. A pomohl nám i výborný Francouz,” řekl trenér Vůjtek pro Sport.cz.

Českou motivací pro zbývající duely základní skupiny je nyní zůstat v Moskvě a nemuset se stěhovat do Petrohradu. Nároďák tak potřebuje skončit ve skupině nejhůře druhý. „Chtěli bychom skončit na prvním místě, když to máme takhle rozjeté. Ale prvořadou a hlavní motivací je teď nejet do Petrohradu a zůstat na čtvrtfinále v Moskvě,” komentuje kouč českých hokejistů.