Terorista si sežene dodávku nebo kamion a pak vjede do lidí, kteří se baví někde na chodníku. Takto stále více pracují různé džihádistické skupiny, které Evropanům vyhlásily válku.

Česká společnost IOBK nyní tvrdí, že proti teroristům našla zbraň. Jedná se o speciální květináč, který dokáže zastavit každé rozjeté auto.

„Běžně používané zábrany útoku zabránit nemusí. Když nákladní auto najede pomalu do překážky o hmotnosti jeden a půl tuny, odsune ji a může se dál rozjet plnou rychlostí,“ uvedl pro portál lidovky.cz Pavel Maňas z Univerzity obrany, který za unikátním květináčem stojí. Spolu s kolegou Josefem Fládrem vymysleli květináče, o které se auto rozbije.

Květináče z drátkobetonu se ukotví a pak vrazi nemají žádnou šanci. „Truhlík dokáže absorbovat obrovské množství kinetické energie. Kamion se o něj rozbije. Drátkobeton je velmi pevný, a to i při ohybu, což pro beton obecně není typické,“ tvrdí Pavel Maňas.

Cena protiteroristického květináče včetně instalace se pohybuje v řádu stovek tisíc korun, speciální lavička pak v řádu desítek tisíc. To znamená, že se jedná o zajímavý byznys. Podle expertů se část bojovníků Islámského státu přesunula do Evropy a masakrů, jaký zažila Barcelona, bude přibývat. Květináče, které umí zastavit kamion, tak budou nejen chránit životy, ale svým vynálezcům také vydělávat pořádné peníze.