Zkuste si sama sebe představit, že jste lesbička a žijete v dokonalém partnerství. Kromě výhod, jakože je v domě čisto a nikdo nechce pivo a fotbal, to má svůj jeden velký zápor. Jak to bude s vaším těhotenstvím, chcete-li i s partnerkou­ děti?

Máte snad kamaráda, který vás oplodní? Zajdete si do spermabanky? Nebo odpovíte na inzerát, kde vám neznámý muž zaručí kvalitní genofond a nebude chtít vaše dítě vidět, zato mu ale pěkně zaplatíte?

V Česku se právě rozmohl na černém trhu nový obchod s bílým zlatem – a to je sperma. Hlavně lesbické páry jsou ochotny jít s cenou hodně vysoko, ovšem muž také musí splňovat určité podmínky. Co když ale dostanete vadnou „zásilku“? Co když je v ní dědičná choroba, o níž se neví? A nebude mít dárce někdy strach, že po něm budete chtít alimenty?

Byznys s ještě nenarozenými dětmi je hodně rizikový, i když se to zdá jako hračka. Ovšem existuje tolik „ale“ a tolik rizik, že se černý trh se spermatem dostal až do reportážního pořadu Očima Josefa Klímy, kde uvidíte, jací muži jsou ochotni dávat svoje genetické informace na trh a co za to všechno požadují.

Jenže přivydělávat si tímhle způsobem je doslova sázka do loterie, když se matka ocitne na mizině, hrozí, že bude alimenty požadovat po muži, který jí jenom sperma poskytl ve zkumavce. Nenechte si proto tohle téma ujít. Je to poučení pro všechny.