Holčička, nebo chlapeček? To je otázka, která hlodá každého nastávajícího rodiče. Čekat do dvacátého týdne, než vám doktor prozradí, jestli pod srdcem nosíte holčičku, nebo chlapečka, je dlouhé, a tak většina z nás sáhne po babských radách. Začneme se pozorovat, jak se nám mění vzhled, všímáme si, jestli máme chuť spíš na sladké, nebo na kyselé, a pozorujeme, jakému tvaru se bříško podobá.

Místo těchto opravdu pofiderních zkušeností se raději obraťte na čínský lunární kalendář, který se ve většině případů opravdu nemýlí. Stačí si vypočítat svůj lunární věk a je to. Hned budete vědět, jestli se vám narodí holčička, nebo chlapeček.

Lunární věk se počítá následovně:

Např. narodila jste se v prosinci 1979? Váš lunární věk bezprostředně po narození byl jedna a od 16. února 1980 byl už 2. Čínský nový rok je totiž vždy po druhém úplňku po zimním slunovratu, tzn. mezi 21. lednem a 19. únorem.

Stačí tedy jen spočítat, v kolika z uvedených dat jste byla na světě v okamžiku početí dítěte. Přičtěte jedničku a výsledek je požadovaný lunární věk. Lunární věk se zjišťuje ve sloupci s daty. Pak se stačí podívat do tabulky a spojit váš lunární věk a měsíc početí. Růžové pole znamená holčičku, modré chlapečka.