Pokud chcete pro svůj zdravý vzhled udělat to nejlepší, svěřte se do rukou bylinek a přírodě.

Tohle je 8 skvělých rad, které znaly už naše prababičky.

1) Na vlasy s roztřepenými konečky si můžete připravit odvar z majoránky, podbělu a mateřídoušky. Do dvou litrů vody přidejte hrst sušené majoránky, podbělu a mateřídoušky – a uveďte k varu. Krátce povařte a nechte půl hodiny louhovat. Vlažný odvar sceďte a jemně masírujte do pokožky hlavy a vlasů.

2) Na lámavé nehty zkuste koupel v nahřátém olivovém oleji. Měl by mít nejvyšší možnou teplotu, jakou snesete. Lámavým nehtům pomůže i cibule. Budete-li si opakovaně nehty potírat rozříznutou cibulí, zpevní se a ztratí křehkost.

3) Pokud chcete svou pleť zbavit černých teček a zároveň ji osvěžit, vyzkoušejte tuhle super masku. Zamíchejte tvaroh s trochou mléka a lžičkou medu. Směs naneste asi na 30 minut na pleť a pak důkladně opláchněte vlažnou vodou.

4) Nevzhledných dolíčků celulitidy se zbavíte pomocí směsi soli a jílu. Pastu naneste přímo na problémové partie v tloušťce asi 2 mm, přikryjte potravinovou fólií a nechte v klidu působit alespoň jednu hodinu.

5) Na mastné vlasy platí kefír. Jednoduše ho vetřete do vlhkých vlasů. Hlavu pak zabalte na půl hodiny do ručníku a nakonec umyjte vlasy šamponem pro mastné vlasy.

6) Pokud se bráníte chemii, ale rádi byste své vlasy přirozeně zesvětlili a promelírovali, vyzkoušejte tohle. 6 lžiček heřmánku zalijte litrem vařící vody, promíchejte a nechte vychladnout. Výluhem přelijte umyté vlasy, poté už nevymývejte. Heřmánek vlasy hezky zesvětlí a dodá jim zlatavý nádech. Navíc budou na dotek krásně hebké. Provádějte jednou týdně.

7) Nechcete na rande žvýkat? Proti zápachu z úst zkuste rozkousat kousek petržele. Měl by pomoci i se silným zápachem například jako po konzumaci česneku či cibule. Obdobně vám pomůže i žvýkání kousku máty s kouskem citronu.

8) Pokud máte po ránu opuchlé oči, vyzkoušejte přiložení nastrouhaného bramboru zabaleného v čistém kapesníku.