Americká studentka Lauren byla nalezena mrtvá 26. ledna ve svém bytě. Byla polonahá a všude bylo hodně krve. Jejím vrahem má být údajně uprchlík z Gambie, kterého si žena vzala domů, protože chtěla zabránit jeho deportaci. Muž měl ale už dříve problémy se zákonem.

Podle Kronen Zeitung přijel uprchlík do Evropy v roce 2012. Připlul přes Středozemní moře, dále cestoval do Německa, kde požádal o azyl. Byl už zatčen pro řadu závažných trestných činů, včetně krádeže, loupeže a sexuálních trestných činů. Podařilo se mu prchnout do Rakouska, kde se vmísil mezi tisíce nově příchozích migrantů a požádal o azyl ve Vídni.

Přítel Lauren řekl, že měla velké srdce pro chudé a pomáhala na nádražích i v azylových střediscích, kde rozdávala jídlo a deky. Když se setkala se svým vrahem, hrozila mu deportace. Ona se rozhodla, že mu pomůže. Skryla ho ve svém bytě, aby ho policie nenašla. Poskytla mu jídlo, cigarety i oblečení.

Lauren se nikomu dlouho neozvala a neukázala. Přátelé o ni začali mít strach, a tak zalarmovali policii. Ta vyrazila dveře jejího bytu. Na posteli našli její tělo. Ležela obličejem dolů a byla mrtvá. Na hlavě měla svetr a kalhoty byly staženy ke kolenům. Na posteli a podlaze ležely zvratky i krev, zmačkané ručníky byly rozházené po koupelně.

Ukázalo se, že žena byla znásilněná a následně udušená. Policie útočníka vytipovala podle testu DNA. O dva týdny později byl zatčen v azylovém středisku ve švýcarském Bernu. Policie ho našla podle jeho telefonu. Teď se čeká na vydání podezřelého do Rakouska.

Lauren žila v Rakousku tři roky. „Lauren byla jednou z nejinteligen­tnějších, nejtalentovanějších a nejkrásnějších žen, které jsem kdy potkala,“ napsala Cassy Renee Newitt na Facebook.