Oblíbeným letoviskem na Bali otřásl případ brutální vraždy. Tělo Američanky Sheily von Wiese Mack (†62) bylo nalezeno v kufru. Policie zatkla její dceru s přítelem, kteří jsou z útoku podezřelí.

Přátelé Sheilu prý varovali, aby na luxusní dovolenou svou problematickou dceru nebrala. Heather Mack (19) totiž nebyla vůbec poslušná holčička, ale pěkně protivný spratek, který své matce dělal ze života peklo. Přátelé zavražděné ženy jsou v šoku, protože policie byla v jejich domě v Oak Park v Illinois za poslední dobu asi šestaosmdesátkrát, a stále nedokáží pochopit, proč s ní jejich kamarádka odjela.

Sheila byla bohatá vdova po skladateli Jacku Mackovi, která kdysi pracovala pro senátora Teda Kennedyho. Její život ale provázely neustálé boje s nepovedenou dcerou. Heather podle všeho zavraždila svou matku s přítelem Tommym Schafferem (21) v pokoji hotelu St. Regis. Pár pak kufr s tělem Sheily nechal stát s ostatními zavazadly před přivolaným taxíkem a snažil se utéct. Když řidič taxíku čekal na své zákazníky přes dvě hodiny, rozhodl se přivolat policii, která v jednom ze zavazadel objevila polonahé tělo zabalené do prostěradla. Koroner konstatoval, že smrt způsobila rána tupým předmětem a že žena očividně s vrahem bojovala, protože její tělo bylo poseté modřinami.

Kamerové záznamy ukázaly, kam Heather s Tommym utekli, a policie je po chvíli zadržela v jiném hotelu a obvinila z vraždy.