Je tomu 126 let od chvíle, kdy do dějin vstoupil brutální masový vrah známý pod přezdívkou Jack Rozparovač.

Muž, který má na svědomí životy nejméně pěti londýnských prostitutek, byl pravděpodobně mladý polský přistěhovalec Aaron Kosminski.

Po více než století od série hrůzných činů v londýnské čtvrti Whitechapel to zjistil amatérský detektiv, který jeho identitu odhalil ze stop DNA na šátku jedné z obětí.

Russel Edwards se o identitu tajemného vraha začal zajímat již před 14 lety, ale zásadní zlom v jeho pátrání nastal až v roce 2007, kdy šel do dražby šátek jedné z obětí. Jelikož šátek nikdy nikdo nevypral, bylo možné z něj sejmout stopy DNA.

Na šátku zavražděné se kromě krve ukrývaly také stopy spermatu a to byla cesta k vytouženému cíli.

Nejmodernější technologie dokázaly z více než 100 let starého materiálu získat informace o tom, že vrahem byl údajně ruský Žid.

Další přímé stopy vedly k židovskému přistěhovalci z Polska, Aaronu Kosminskému, kterého policie podezřívala již tehdy, ale nenašla proti němu dostatečné množství důkazů.

Teprve třiadvacetiletý Jack Rozparovač nebyl tedy kadeřníkem, řezníkem ani chirurgem, jak se kdysi předpokládalo, ale paranoidním schizofrenikem na útěku před pogromem, který se ukájel na znetvořených tělech svých obětí.