Všichni víme, jak je hygiena důležitá, zvláště pak čištění zubů a uší. Kdo by se rád díval na zašpiněný sluchový orgán, který všichni tak moc potřebujeme? V Číně si to ale zřejmě nemyslí a na hygienu kašlou. Tamní lékaři teď informovali o celkem neskutečném případu dívky, které v uchu vyrostla pampeliška.

Šestnáctiměsíční holčička neustále plakala a dávala najevo, že ji bolí ouško. Matka jí ho prohlédla a zjistila, že v něm opravdu něco má. Sama zkoušela věc vyndat, ale nepodařilo se jí to, proto se rozhodla navštívit lékaře.

Doktoři z nemocnice v Pekingu zjistili, že holčičce v ušním kanálku vyrostla dvoucentimetrová pampeliška, která by jí mohla způsobit značné zdravotní potíže.

„Rostlina byla objevena lékaři z Pekingu poté, co stále plačící dítě přivezla do nemocnice matka. Pampeliška začala růst a dosáhla velikosti dvou centimetrů, než byla odstraněna chirurgicky,“ uvedl deník Beijing Morning Post. Vyjmutí rostliny z dívčina ucha nebylo nic jednoduchého. I přesto, že zákrok trval jen deset minut, rostlina nechtěla z orgánu ven.