Jedenačtyřicetiletá Britka Gillian Gray shodila 45 kilogramů díky dietě inspirované internetovým šílenstvím, během kterého uživatelé prostřednictvím sociální sítě sdílejí, co jedí.

Gillian byla jednou z těch žen, které se snažily dostat se zpět do svých starých džín a proto se rozhodla, že změní své stravovací návyky nahráváním zdravých jídel, které jí vařil její podporující manžel Steven, s nímž vychovává dvanáctiletou dceru Chloe.

„Myslím si, že je skvělé, když lidé na sociální síti zveřejňují obrázky svých jídel. Když mi Steven poprvé uvařil zdravou večeři, ihned jsem ji dala na Facebook, neboť jsem byla zaskočena tím, jak dobře může zdravá strava chutnat. Navíc to kamarádi a celá má rodina začali pozitivně komentovat a to mě hrozně motivovalo,“ uvedla Gillian.

„Když šla má váha dolů, začala jsem zveřejňovat také snímky toho, jak hubnu,“ říká dál žena, která po roce zhubla o sedm velikostí.

Dnes Gillian váží 63 kilogramů a kromě toho, že vypadá lépe, má i mnohem vyšší sebevědomí. „Nejlepší věcí bylo podívat se Stevenovi do jeho tváře. Slyšet, jak říká, že jsem úžasná, bylo dokonalé. Pro mě se sociální sítě staly skvělým motivátorem a jsem si jistá, že ostatní dosáhnou toho samého jen tím, že se o svou cestu ke štíhlosti podělí. Pořád zveřejňujeme fotografie našich jídel a lidé si stále častěji říkají o recepty. Nikdy jsem si nepomyslela, že mi Facebook pomůže tak moc zhubnout. Když jsem to zvládla já, zvládnou to i ostatní,“ uzavírá spokojená Britka.