Aleš Brichta (56) v posledních letech svojí tvorbou, kulantně řečeno, neuchvacuje, a tak na sebe strhává pozornost alespoň svou viditelnou xenofobií. A servítky si rozhodně nebere! Po kontroverzním singlu Deratizér a účasti na demonstraci proti islámu válčil tentokrát alespoň za klávesnicí.

Naposledy se během víkendového „lynče“ na svém osobním facebookovém profilu opět řádně obul do řad etnických menšin. Postěžoval si na to, že musí jako OSVČ doplácet 72 000 Kč na sociálním pojištění, za což viní Romy, ale i další „přivandrovalce“. Jeho kontroverzní a zároveň dosti sebelítostná reakce vyvolala v řadách jeho (dnes už možná bývalých) fanoušků znechucení, ale také výsměch.

Ten byl velmi záhy znázorněn zejména několika povedenými karikaturami, které například zpěvákovi vzkazují, že za jeho pos*ané účetnictví Romové nemohou. Brichta si ovšem za statusem evidentně stojí, a byť ho smazal, tak se nebál vulgárně přisadit ani svým odpůrcům. Tohle bude zajímavá internetová válka! Zbytek trollingu na Brichtovy výroky naleznete v přiložené galerii!