Je v klubu už osm let.

Vyhrál s ním tituly, slavil úspěchy, nasázel kupu gólů, učil například dnešní superstar Lukakua a chtěl v Anderlechtu nejspíš strávit celou kariéru.

Nedávné bombové útoky ale na útočníkovi Matíasi Suárezovi zanechaly trvalé šrámy na duši, ze kterých se jen tak nevzpamatuje.

„Místní se pod vlivem těch otřesných událostí změnili, ovládá je strach. Na ulicích ani v nákupních centrech jich už moc nevidíte, v podstatě se bojí vycházet z domu. V našem sousedství přibylo džihádistů, lidí, kteří jsou zapojeni do těch strašných věcí. Mluvili jsme o tom s manželkou i přáteli už několikrát a bohužel jsme něco takového, co se stalo v úterý, v Bruselu očekávali," uvedl vystrašený sniper pro Daily Mail.

„Byl jsem ohromně vystrašený. Hned jsem vzal mobil a volal, abych zjistil, zda je dcera v pořádku. Děsivé chvíle! Nemá to nic společného s Belgií, to je fantastická země. Miluji ji i její obyvatele, ale z důvodu bezpečnosti rodiny jsme se rozhodli, že v červnu v Anderlechtu skončím a z Bruselu odejdeme. Už jsem požádal i mého agenta, aby se mi porozhlédl po jiném angažmá," dodala stále ještě opora belgického giganta.

Na situaci zareagovala i belgická reprezentace, která nejprve přeložila svůj zápas, aby ho odehrála raději na hřišti portugalského soupeře.