Veronika Kánská natáčela první díl z trilogie Slunce, seno mezi prvákem a druhákem na gymplu. Bylo jí tehdy 16 let a režisér Troška ji znal původně z komparzu na film Bota jménem Melichar. Tam se nedostala, ale roli Blaženy jí napsal přímo na tělo. Role přidrzlé holky z vesnice, která se snaží udržet svého milého Vencu a do toho musí přežít chaos ve vlastní rodině, jí vyloženě sedla.

Natáčelo se v létě, všichni si to užívali a pro neherce, kterých byla v seriálu většina, to byl životní zážitek. Samozřejmě někdo si sedl více, někdo méně. Veronika si nejvíc oblíbila Evíka (Jaroslavou Kretschmerovou), Tejfarku (Kateřinou Lojdovou). Ale ani mimo záběry se nesnesla se svou sokyní v lásce Milunou.

„Musím říct, že s Petrou Pyšovou jsme byly rivalky ve filmu a moc dobrý to nebylo ani mimo natáčení. Opravdu jsme si nesedly. S Broňkem Černým (Venca) jsme si taky neměli moc co říct, až vlastně od druhého dílu jsme k sobě přistupovali jako kamarádi a pak už to bylo v pohodě,“ svěřila se Kánská v rozhovoru pro Blesk.

Nyní žije na vesnici a dalšímu natáčení by se prý nebránila.