Česko zasypal sníh a pokryla ledovka. Spousta aut uvízla na silnicích, a tak si řidiči navzájem pomáhali, jak jen mohli. Mezi nimi byl i český řidič Jan Laburda, který kvůli uvízlému kamionu zůstal stát v kopcích. A když kolem něj projížděl kamion a malé audi, zůstal zírat s otevřenou pusou. Na Facebook pak pověsil neuvěřitelné video!

Malé osobní auto totiž za sebou táhlo obrovský kamion! Navíc byla cesta zasypaná sněhem a zledovatělá. Video se okamžitě stalo hitem internetu a lidé ho začali hojně sdílet. Během několika hodin ho sdílelo přes 5 tisíc lidí.

„Dneska jsem jel z práce a u Kozy kolona aut. Už jsem bědoval, že se budu muset vrátit, protože uvízlej kamion to tam celý zatarasil. A najednou… kdybych to nenahrál, tak mi nikdo neuvěří!“ připsal řidič k fotografii.

Mrazivé počasí ale ještě nekončí. Během čtvrtka by mělo napadnout až 30 centimetrů sněhu a bude se tvořit námraza. Nejhorší situace je dnes na Liberecku, tam nabíraly autobusy MHD zpoždění, protože silničáři nestíhali záplavy sněhu odklízet. Sníh se dá ale čekat prakticky po celém území republiky.

Meteorologové navíc varují před bílou tmou a sněhovými jazyky. Na hřebenech hor budou závěje. Očekávat můžeme i silný vítr, který se bude pohybovat rychlostí až 100 km/h. Varování platí od čtvrtečního večera do pátečního rána. Na svých cestách byste měli být opatrní, hrozí lámání větví a vyvracení stromů. Pokud se chystáte na hory, tak jenom se zimními gumami a řetězy. Omezte horské túry a nevydávejte se na hřebeny hor. Může to být hodně nebezpečné.