V jednom anglickém McDonaldu se odehrála opravdu děsivá scéna. Absurdní smrt muže na vozíčku způsobil kus masa. Pravděpodobně ukousl větší část, kterou vdechl do dýchací trubice. Zarážející je, že nikdo ze zákazníků, kteří v té době byli v restauraci, muži nepomohl. Někteří ho dokonce překračovali, když ležel na zemi a dusil se.

Trvalo neuvěřitelné tři minuty, než mu někdo přišel na pomoc. Ostatní ho radši přešli, aby se dostali blíž k pultu.

Očitý svědek popsal incident v McDonaldu: „Stál jsem v řadě se svou rodinou. V tom jsem uviděl muže na vozíčku, který nemohl popadnout dech. Já a dvě ženy jsme se rozhodli mu pomoct. Bylo ale příliš pozdě. Muž celý zmodral a kus masa nešel za žádnou cenu ven. Došlo mi, že umírá. Bylo strašné to pozorovat. Doteď z toho mám husí kůži,“ uzavřel zákazník Johny Langden.

Tato kauza šokovala svět! Nevšímavost lidí může opravdu vygradovat ve smrt. Není to poprvé, co kolemjdoucí nepomohl někomu, kdo to potřeboval.

Souvislost s úmrtím muže má podle lékaře i alkohol. Mrtvý Mike Ore byl údajně těžký alkoholik a kuřák. Kromě toho trpěl dnou a rozštěpem páteře. Podle toxikologických výsledků mohl udušení způsobit špatný polykací reflex. Muž byl totiž podle dalších svědků namol.

Vozíčkář musel pít ještě před návštěvou McDonaldu a pořádně se zřídit.

Bohužel měl obrovskou smůlu, že si ho nikdo nevšiml včas a nezabránil udušení.