Jasmin v roce 1998 srazilo auto. Narazila hlavou o nárazník a letěla 23 metrů daleko. 12 hodin byla v bezvědomí. Nikdo ani nedoufal, že dívka přežije. Když se vzbudila, lékaři zjistili, že má poškozenou míchu. Jasmin ochrnula od krku dolů, nemůže ani sama dýchat.

Od té doby si musela najít nějaký jiný smysl života. A vybrala si panenku Barbie. Ráda se obléká jako ona, a aby se jí co nejvíce přiblížila, utrácí za make-up, oblečení a boty přes tři sta tisíc korun. Tím chce ukázat všem lidem, že i u člověka se zdravotním postižením jde všechno. A výsledek stojí opravdu za to.

Jasmin je první quadriplegik Barbie na světě. „Můj život se změnil, když mi bylo 9 let. Chtěla jsem svými fotografiemi inspirovat všechny lidi, kteří mají také zranění páteře nebo odmítají věřit, že už nebudou nikdy chodit,“ říká oživlá Barbie.

Jejími idoly jsou Barbie, ale také Britney Spears. Chce se jim oběma podobat, a tak si střídá líčení podle nálady. „Věřím, že jednoho dne může dojít k průlomu i v mém životě. Nikdo by se nikdy neměl vzdát naděje,“ řekla. Navzdory svému postižení pracuje Jasmin pro charitu a radí ostatním lidem, kteří jsou ochrnutí nebo jim život změnilo nějaké takové onemocnění.

„Panenka a zpěvačka jsou moji idolové a hodně mi pomohly v těch nejhorších dobách, které jsem zažívala. Můj smysl života je teď vypadat jako ony,“ řekla Jasmin, která vystupuje jako jediná quadriplegik Barbie na světě. Jasmin také přiznává, že je posedlá botami.

Když jede ven na projížďku, má ve vozíčku několik bot. Čím vyšší podpatek, tím je to pro ni lepší. Lidé si podle ní myslí, že je šílená, když je quadraplegik a nosí vysoké podpatky. Ona si z toho ale nic nedělá. Jen si plní svoje sny a chce vypadat úžasně.

„To, že můžu vypadat jako Barbie a Britney, mě drží při životě. Každý den můžu vypadat jinak, od Malibu Barbie přes modrou Barbie až po lyžařskou Barbie,“ směje se dívka.