Narodila se v Tel Avivu. Její rodiče byli židovští imigranti z východní Evropy. Ayelet ztvární ve filmu MILADA hlavní postavu Miladu Horákovou. Byla to jediná žena popravená v politických procesech zinscenovaných komunisty, před smrtí velmi trpěla. Na šibenici umírala čtvrt hodiny.

Film se odehrává v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejímž životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla nakonec popravena 27. června 1950. Byla popravena i přesto, že mnoho známých osobností žádalo o udělení milosti. Mezi ně patřil třeba Albert Einstein nebo Winston Churchill.

Tvůrci filmu se budou snažit divákovi přiblížit drsný osud Milady Horákové, který ve své době otřásl téměř každým. Film se natáčel v autentických lokalitách, hlavně tedy v Praze, Terezíně, u Hradce Králové nebo na Šumavě.

Ayelet Zurer si zahrála ve spoustě populárních filmů, jako například Superman Muž z oceli nebo ve filmovém pokračování Šifry mistra Leonarda s názvem Andělé a démoni. Ayelet Zurer je jedna z nejúspěšnějších izraelských hereček, které se podařilo prosadit se i v Hollywoodu.

Úplně poprvé na sebe upoutala pozornost, když ji Steven Spielberg obsadil do její první, anglicky mluvené role ve filmu Mnichov. Možná vám její jméno nic neříká, ale po zhlédnutí filmu Milada určitě bude. V Izraeli je velmi populární a dokonce se jí podařilo získat cenu Ophir, což je taková izraelská obdoba Oscarů.

Půvabná herečka se v roce 2013 provdala za svého současného manžela, který se jmenuje Gilad Londovski. Společně mají prozatím jednoho potomka. Osmačtyřicetiletá herečka patří v roce 2017 mezi dvacet nejbohatších hereček. Výše jejího majetku se odhaduje na 5 milionů dolarů.

Milada, megafilm o Miladě Horákové producenta, režiséra a scénáristy Davida Trnky je připraven trhat v kinech rekordy. Tento snímek půjde do kin na podzim, konkrétně 2. listopadu. Kromě již zmiňované Ayelet Zurer se v dalších rolích objeví třeba Aňa Geislerová jako soudkyně Ludmila Brožová. Manžela Milady Horákové si zahraje americký herec Robert Gant. Těšit se můžete také na krásnou Vicu Kerekes, Taťjanu Medveckou nebo Jaromíra Dulavu.