1. Viděli jste Thora? Tak pak jistě víte, že snímek filmaři špatně pojmenovali. Správně se měl totiž jmenovat Loki. Magor ze severu a jeho velké kladivo ve výsledku totiž nikoho nezajímali a celý příběh si pro sebe ukradl nevlastní brácha Loki, opravdový hrdina filmu a nejmilovanější a nejlepší záporák všech dob. Bez debat. Co to má společného s Avengers? Loki se nachází i v obsazení téhle týmovky!

2. Avengers se můžou pyšnit i dalším nej, a to nejvíc sexy komiksovou postavou – Lokim! Jeho herecký představitel Tom Hiddleston ženám podlamuje kolena už ve své civilní blonďaté podobě. Černé vlasy v kontrastu s modrozelenýma očima působí ještě fatálněji, vysoká štíhlá postava přidává jeho hrdinovi na majestátnosti a sex-appeal z něho prýští, aniž by vůbec promluvil svým hlubokým sametovým hlasem. Už jste někdy slyšeli pojem smrtící charisma? Tak přesně tohle je ten případ.

3. Jako správný záporák Loki taky ví, jak se uvést na scénu, a hned ve svém prvním záběru všem jasně ukáže, kdo je pánem situace. Zabíjení klaďasů nikdy nebolelo diváka míň, do toho, Loki!

4. Loki to vyhrává i přesto, že se filmaři snažili ze všech sil o přesný opak. Zdá se, že bylo jejich záměrem marvelovskou star v očích publika o něco snížit, a tak ho schválně nechávají chytat, držet ho v zajetí a kazit mu všechny jeho plány. Dokonce na něho pustí i obřího Hulka, jak ubohé! Zběhlého návštěvníka kin ale nedostanou a stejně bude po projekci šeptat jediné jméno: Loki.

5. Jo, a pak je tam taky pár dalších lidí. Iron Man. Nějaký Captain America. Hulk. A v něčem se tam objeví snad i Scarlett Johansson. Koho by to ale zajímalo, když je na listině obsazených Loki?