Ministr financí Andrej Babiš (62) chce vybudovat novou vládní čtvrť. Měla by stát na konečné metra C v Letňanech. Podle něj by to přineslo úspory a občané by nemuseli jezdit z jednoho ministerstva na druhé přes celou Prahu. Celý projekt vyjde na 6 miliard. Upozornil na to deník Právo.

Areál by byl až pro 11 tisíc pracovníků. Sídlilo by tam ministerstvo financí a výhledově další ministerstva. Stavbu by financoval prodej vládních budov. Tahle myšlenka už se objevila v minulých vládách. Nikdo ji ale nikdy nezačal realizovat.

„Myšlenka je postavit obrovský kancelářský komplex v Letňanech, kde by mohlo pracovat 10 až 11 tisíc lidí. Mohlo by tam sedět nejen všech 6715 úředníků ministerstva financí a jeho podřízených organizací, ale výhledově by se tam mohly přestěhovat další resorty a úřady,“ řekl Babiš pro deník Právo.

Babišův úřad a jeho podřízené organizace v tuto chvíli sídlí ve 38 budovách. „Sestěhování by dávalo smysl i proto, že bychom mohli využít spousty synergií – úřady by byly pohromadě, komunikace a logistika by byly účinnější, ušetřili bychom na energiích a na úklidu, ostraze a v řadě dalších oblastí,“ dodal Babiš. Nová vládní čtvrť by podle odhadů měla vyjít na 6 miliard korun.