Boj Alexe Lewise (34), mladého otce od rodiny, sledujeme dlouhodobě. Je to totiž příběh, na který se nedá jen tak zapomenout.

Alex byl velmi pohledný mladý muž, žijící si naprosto spokojeným život s přítelkyní a dítětem v Anglii. Jeho život se ale proměnil v naprostou noční můru. Jednoho dne se u něj začaly projevovat příznaky chřipky. Rýma, teplota, slabost, známe to všichni. V tomto případě se ale nejednalo o chřipku ani žádné nachlazení. Alexe požírala masožravá bakterie.

Než se lékařům povedlo zastavit streptokoka, který zaútočil v té nejšílenější podobě, zbylo z mladého úspěšného muže jen nešťastné torzo. Lékaři museli Alexovi amputovat tři končetiny. Bakterie mu rozežrala také rty, nos a část uší.

Alexovi se povedlo streptokoka zbavit a tenhle boj vyhrát, pokud se cena, kterou musel za to, aby nemoc porazil, dá nazývat výhrou. Před nedávnem podstoupil plastiku rtů, protože jejich ztráta mu velmi komplikovala příjem potravy. Operace trvala neuvěřitelných dvacet hodin a výsledek není ani zdaleka jistý. Zatím se čeká, zda splaskne otok a rty se uchytí.

Nyní ale přišla novinka, která všechny, kteří Alexovi fandí, zahřála u srdce. Mladý muž požádal svoji přítelkyni Lucy Townsend o ruku. Ta na nabídku řekla ano!

Alexe čeká svatba, kterou plánoval už před onemocněním. Jeho houževnatost a touha nevzdávat se jsou inspirací pro hodně lidí.

Tak hodně štěstí, Alexi!