Smrt dítěte zaviněná cizí rukou. Není většího zoufalství.

Svět to ale nedojímá. Není to luxusní kavárna v centru Sydney. Myslíte, že lidem křivdíme? Tak to ani náhodou. Vidíme čísla a ta mluví jasně.

Ranní útok na školu v pákistánském Péšávaru, kde studují děti vojáků, zajímá čtenáře online zpráv asi z jedné desetiny oproti včerejšímu útoku na kavárnu v Sydney.

Během dnešního dne zemřelo ve škole 130 lidí, z toho 100 dětí. Mezi dospělými oběťmi jsou učitelé, vychovatelé a pracovníci školy. Číslo ještě ani zdaleka není konečné, některé děti jsou vážně zraněné a obětí bude pravděpodobně přibývat.

Nepředstavitelné peklo, které ve škole muselo vládnout, dokreslují slova jednoho ze zaměstnanců školy. "Mysleli jsme si, že jsou to děti, které hrají nějakou hru,“ řekl pro BBC. „Pak jsme ale uviděli, že u sebe mají zbraně. Jakmile začala střelba, utíkali jsme do tříd. Oni ale vešli do každé třídy a zabíjeli děti.“

"Schovali jsme se pod stoly a židle, ale mířili nám na hlavu a na nohy. Stříleli a šli přitom dál do místnosti, ale my jsme se nehýbali, protože stříleli na každého, kdo se pohnul,“ dodal.

Je to děsivé a rozumnému člověku to hlava nebere.

Vybrali jsme devět fotografií, po kterých vám naskáče husí kůže. Ukazují nepřikrášlenou situaci a to, jak to nyní vypadá na místě.

Děti by neměly umírat, ať už jsou ze Sydney nebo Pákistánu…