Točit životopisné filmy o slavných osobnostech se vyplatí, takové snímky jsou divácky vděčné. Když už se producenti k takovému dílu rozhodnou, probíhá náročné hledání někoho, kdo ze sebe udělá kopii ústřední postavy tak, aby vypadal věrohodně a zavděčil se jak svým fanouškům, tak fanouškům toho, koho ztvárňuje. Zde je 8 z těch, kterým se to povedlo dokonale.

Michelle Williams jako Marilyn Monroe

Slavná herečka a zpěvačka ožila na plátně ve filmu Můj týden s Marilyn, ve kterém ji hrála Michelle Williams (30). Film nebyl bůhvíjakým trhákem, ale možnost hrát Marilyn Monroe si samozřejmě žádná herečka nenechá uniknout, i kdyby to měl točit Zdeněk Troška.

Daniel Day-Lewis jako Abraham Lincoln

Herec známý tím, že se do své role ponoří absolutně stoprocentně a žije v ní dlouho před natáčením, si střihnul slavného amerického prezidenta. Asi nikoho nepřekvapí, že Daniel (56) chodil zarostlý a se zasmušilým výrazem už rok před začátkem natáčení. Vyplatilo se mu to, za Lincolna dostal Oscara.

Jesse Eisenberg jako Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg založil Facebook a díky tomu o něm natočili životopisný film ještě dřív, než mu bylo třicet let. Snímek Sociální síť slavil úspěch jistě i díky Jessemu Eisenbergovi (30), který se na chvíli v Zuckerberga proměnil.

Jamie Foxx jako Ray Charles

Jasná oscarová role slavného hudebníka čekala na Jamieho (46), když podepsal smlouvu na roli Raye Charlese. Dokonale vystihl Rayovu mimiku a gestikulaci včetně specifických detailů v pohybování se člověka, který je slepý.

Morgan Freeman jako Nelson Mandela

Clint Eastwood natočil skvělý film o konci apartheidu v Jihoafrické republice. Do role prezidenta sjednotitele Nelsona Mandely obsadil charismatického Morgana Freemana (76) a lépe udělat nemohl.

Jennifer Lopez jako Selena

Tehdy ještě celkem neznámá herečka Jennifer Lopez (44) dostala první velkou příležitost u filmu rolí Seleny, tragicky zesnulé latinskoamerické hvězdy. Selena tak paradoxně Jennifer rozjela její pěveckou a hereckou kariéru.

Meryl Streep jako Julia Child

Slavná kuchařka Julia Child ve filmu Julie and Julia, to byla další role Meryl Streep (55), ve které mohla předvést své neuvěřitelné herecké schopnosti a hlavně umění chameleonsky se proměnit v podstatě v kohokoliv.

James Franco jako James Dean

V roce 2001 ještě celkem neznámý mladíček James Franco (35) dostal velkou hereckou příležitost, když ve filmu James Dean ztvárnil slavného, tragicky zesnulého idola dívek a žen.