Je to už neuvěřitelných 21 let starý film a pořád ustojí v dnešní konkurenci.

Steven Spielberg tehdy nejenže natočil trikově naprosto revoluční film, ale vytvořil něco, co dokáže obstát i tolik let poté.

1 – Ty triky i dnes vypadají senzačně!

Není vlastně lepší ukázky toho, jak ve své době měl Jurský park revoluční triky, než když zjistíte, že i po těch neuvěřitelných 21 letech vypadají pořád úžasně. Dokonce i v konkurenci dnešních trikových spektáklů v kinech. Ze scény, kdy doktor Grant poprvé vidí brontosaura pojídajícího listy na stromech, mrazí ještě teď.

2 – Film je pořád neuvěřitelně napínavý

Pamatujete si na tu scénu, ve které se blíží Tyrannosaurus rex a jenom slyšíme dupání a vibrující vodu v kelímku na kapotě auta? Pořád má stejnou sílu, jako měla před těmi více než dvaceti lety. Steven Spielberg je prostě machr.

3 – Z každé jednotlivé scény budete nadšeni

Jurský park je jeden z těch filmů, které vám nedají ani na sekundu oddechnout a neuvěřitelně zábavné jsou i ty scény, kdy tlustý programátor sedí u počítače a hádá se s neustále naštvaným a kouřícím Samuelem L. Jacksonem.

4 – Senzační postava Jeffa Goldbluma

Jeho matematický teoretik zaměřující se na teorii chaosu Ian Malcolm je vlastně nejpodivnější postava, která se kdy objevila v nějakém velkolepém blockbusteru, a je jednoznačně nejlepší. Jeho úžasné teorie o tom, jak se všechno změní v šílený chaos, a přístup k životu mu dokonce zadělaly na to, že se stal hlavní postavou ve dvojce.

5 – Děti, které nebudete chtít zabít

Když ve filmech hrají malé děti, většinou jsou příšerně otravné a doufáte, že tam zase tolik nebudou. Jurský park je překvapivě dost výjimka. Jasně, zpočátku jsou otravné a Alan Grant jim to dává náležitě sežrat, ale postupem času si je docela oblíbíte. Až je člověku líto, že nebyly v dalších dílech!

6 – Když ho uvidíte, zase pojedete v dinosaurech

Pamatujete si, když jste byli malí a hrozně jste žrali dinosaury? Určitě máte doma ve sklepě ještě pár knížek o těch potvorách, co chodily po této zemi. Stačí se podívat na jedničku Jurského parku a budete chtít tu knížku zase pěkně oprášit.

7 – Dodnes se mluví o tom, zda je možné takto dinosaury opravdu klonovat

Celý systém vzniku dinosaurů v moderní době samozřejmě nevymyslel Steven Spielberg, ale autor předlohy Jurského parku Michael Crichton, ale dodnes se mluví o tom, zda by bylo skutečně možné z komárů, kteří mají v sobě krev s DNA dinosaurů, vytvořit klony. Dodnes se to nikomu nepodařilo, ale teze to není přitažená za vlasy a mnoho vědců říká, že teoreticky by něco takového možné mohlo být!

8 – Je to jednoduše nejlepší velkofilm všech dob

Ukažte nám nějaký lepší! No? Prostě lepší neexistuje.