Pokud jste už i vy upadli do deprese způsobené tím, že všechno, na co jste se celý rok těšili, je zase bezútěšně v tahu, nezoufejte.

Za prvé v tom nejste sami a za druhé, na koho to ještě nepřišlo, bude se s tím muset dřív nebo později také vypořádat.

Tohle je 7 způsobů, jak téhle depresi čelit.

1) Konečně si můžete udělat pořádek v životě a ve věcech, na které jste o dovolené neměli ani pomyšlení. Uklidíte si ve skříni, vytřídíte fotky z dovolené. Možná byste si zase mohli předplatit permici do fitka, co myslíte? Třeba ta příští plavková sezona vyjde v lepší formě…

2) Nemusíte se trápit tím, jestli si užijete dovolenou a vyjdete přitom s penězi až do výplaty. Prostě přepněte na úsporný režim a šetřete na některý prodloužený víkend a nebo raději na vánoční dárky.

3) Uvědomte si, že v kanclu svou pleť ochráníte před sluncem, takže se nemusíte bát předčasného stárnutí. Velká úleva, viďte?

4) Nemusíte trávit se svým partnerem a dětmi 24 hodin v kuse. Konečně se váš vztah zase trochu oživí.

5) Představa oblíbeného a klidného rutinního života kancelářské krysy je víc než lákavá. Ve 12 na meníčko, ve 4 domů a od 6 oblíbený televizní seriál. Už žádné nudné výlety nebo prohlídky hradů a zámků!

6) Už vám určitě chyběl další díl pravidelného vyprávění vaší kolegyně o tom, jak ji její manžel podvádí, a jak se váš šéf pokouší zhubnout pomocí nové „zaručeně účinné“ diety.

7) Můžete plánovat dovolenou na příští léto.