1. Tahle banda mimozemských červů je ostudou všech forem života ve vesmíru. Nicméně je s nimi sranda a jsou to přeborníci ve společenské hře Twist! 

2. Zpěv této mezigalaktické superstar z Pátého elementu rozechvívá ty nejniternější struny mimozemských duší. A to ani nemluvě o tom, že v jejím těle je schovaný klíč k záchraně světa! 

3. Tyhle krevety z vnějšího vesmíru jsme si zamilovali! Snímek District 9 je mimo jiné zajímavý tím, že nám ukazuje, jak jednoduše si můžeme vytvořit emoční pouto k bytosti, která je na první pohled odpudivá a na níž není absolutně nic lidského! 

4. Ziggy Stardust je rozhodně největší rockovou hvězdou od Velkého třesku! 

5. Yoda je sice mistrem bojových umění a nakope zadek světelným mečem každému, kdo mu řekne, že je roztomilé zvířátko. Ale my si to stejně myslíme. 

6. Koncept nejroztomilejšího mimozemšťana je ukázkou vrcholového umění řecké fyziognomie. Jak tvrdí designéři E.T., jeho obličej je výsledkem spojení rysů šílených géniů – Carla Sandburga, Alberta Einsteina a Ernesta Hemingwaye. 

7. Volné pokračování filmu E.T. – Earth to Echo se nás snaží dostat roztomilou hračkou z vesmíru. Ano, je roztomilá. Ne, není to dobrý film.