Když se řekne česká modelka, každý si představí modelku typu Andrea Verešová (34) či maximálně Daniela Peštová (43). Ve světě se ale nachází spousta našich českých krasavic, které jsou nesmírně úspěšné, fotí pro nejluxusnější značky, a přesto je nikdo nezná. My jsme vám vybrali pár jmen, která jsou v modelingu velmi známá, ale v Česku bohužel nikoliv.

Niki Trefilová

Osmnáctiletá studentka gymnázia začala s modelingem teprve před necelým rokem. Od té doby se objevila na titulce tureckého Cosmopolitanu, řeckého Cosmopolitanu a právě teď se může chlubit 12 stránkami v říjnovém čísle Vogue Paris, což se žádné Češce zatím nepodařilo, obyčejně se pro krásky z Česka dostává maximálně 8 stránek. Navíc šla jako jediná Češka exkluzivně přehlídku pro Calvin Klein. Niki také jako jediná Češka dostala exkluzivitu na Versace, což se žádné české dívce ještě nepodařilo. Niki je budoucí hvězda ve světě modelek.

Denisa Exnerová

Denisa je modelka, která slaví úspěchy na komerčních trzích, jako je Německo, Itálie, Británie a také Skandinávie, kde hodně pracuje. Denisa nafotila několik prádlových kampaní pro například Triumph a Conturelle. Dále pak si ji vybralo třeba Pantene, kosmetika Olay nebo šperky Breil. V Čechách byla tváří kosmetiky Dermacol.

Monika Rohanová

Monika pracuje hlavně v Londýně, Milánu, Paříži i v Německu, kde je také velmi úspěšná. Spolupracovala s časopisy jako Marie Claire, Elle, německý Cosmopolitan nebo ruský Vogue. Co se týče návrhářů, tak pracovala pro značky Hugo Boss, Karen Millen, Feragamo parfume campaign, New Yorker nebo Triumph.

Sabina Závodná

Sabina je v současné době tváří nové kolekce Versace a jde i exkluzivní přehlídky této značky. Nafotila katalog pro Giorgio Armani a nově se stala tváří Nespresso a točila televizní kampaň s Georgem Clooneym v Itálii.

Eva Bohatová

Třicetiletá Eva je v současné době celosvětovou tváří Audi. Natočila kampaň na whisky s Davidem Beckhamem ve Skotsku, kterou režíroval Guy Ritchie. O Evu se stará stejná agentka, která objevila Kate Moss nebo Caru Delevingne.

Marie Bartošová

Marie je velice úspěšná v zahraničí. Pracovala v New Yorku, Paříži, Londýně, Milánu, Barceloně, Tokiu, kde ji zastupovaly ty nejlepší agentury. Nafotila kampaně například pro Dior, L'Oréal nebo Benetton. Dále nafotila titulní stránky pro Harpers Bazaar, Marie Claire, Vogue, D magazine, Elle a editoriály pro Cosmopolitan. Přehlídky chodí pro největší světové návrháře jako Dolce & Gabbana, Lavin, Nina Ricci, Prada, Dior, Hermes, Armani, Trussardi a Miu Miu. Momentálně žije v Itálii.