Lidé, kteří se pravidelně oddávají sexu, zvyšují kvalitu svého života. Jsou přitažlivější, zdravější, šťastnější a vyrovnanější.

Co ale ti frigidní a bez chuti na sex? Ti by s tím rychle měli začít něco dělat!

Tohle jsou totiž věci, které hrozí všem, kteří se rozhodli pro sexuální půst!

1) Chřipka a nachlazení

Čím méně sexu máte, tím víc jste náchylnější k nachlazení a chřipce. Alespoň to tedy tvrdí výzkumníci z univerzity Wilkes-Barre v Pensylvánii, kteří zjistili, že ti jedinci, kteří mají sex jednou či dvakrát týdně, vykazují zvýšení imunoglobulinu A (IgA) až o 30 procent. Méně sexu znamená sice méně bakterií, ale také menší odolnost pro váš imunitní systém. Takže vesele vyměňujte a budujte si silnou imunitu!

2) Deprese

Lidé, kteří se brání sexu a intimnostem s ním spojeným, trpí mnohem častěji špatnými náladami a depresemi než ti, kteří se milují jako králíci. Podle četných výzkumů mazlení, líbání a fyzický kontakt všeobecně zvyšují hladinu oxytocinu, což přispívá ke snížení krevního tlaku, stresu, úzkostí a tak dále.

3) Bolest

Sexem se dá vyzrát na migrény, menstruační bolesti, bolesti zad a tak dále. Pokud se mu budete vyhýbat, můžete se spolehnout leda na růžové pilulky.

4) Hádky

Nedostatek sexu v partnerském vztahu se projevuje jako dlouhodobá frustrace jednoho z partnerů. Zvyšuje se tím tedy množství hádek, rozepří a vůbec potenciál rozpadu vztahu.

5) Stárnutí

Vědci z univerzity Bristol z Jižního Walesu již více než 10 let zkoumají vliv sexu na délku života a celkové zdraví. Muži, kteří mají sex alespoň dvakrát týdně, mají až o 50 procent nižší riziko úmrtí než ti, kteří si orgasmus dopřejí jednou měsíčně! Podobná bilance se týká i žen, a to v souvislosti s rakovinou prsu, která s frekvencí sexu může přímo souviset.

6) Workoholismus nebo apatie

Oba tyhle extrémy se projevují v momentě, kdy žijete neuspokojivý sexuální život. Sexuální energie je hlavní lidskou tvořivou silou. A když ji nepoužíváme správným směrem, může nám v mnohém uškodit!