Karlových Varech je třeba se ukázat, pokud jste alespoň trochu slavní. O tom žádná. Jaké hlášky ale slavní používali a jak svou návštěvu na Filmovém festivalu odůvodňovali?

1. Přijel(a) jsem jen na otočku, mám hodně práce.

To v reálu znamená, že vás vůbec nikam nepozvali a vám je blbé se tam zdržovat déle než jeden den. Ale třeba si vás někdo všimne a aspoň vyfotí.

2. Mám rád(a) Jamesona.

Stan, kde tohle pití teče proudem, je místo, kam se může dostat opravdu každý. Protože si pořadatel pro své promo zve dovnitř i celebrity, které mají pití zdarma, je jasné, že kolem slídí spousta fotografů. A to by bylo, aby se na takovém prostoru nešlo „omylem“ vetřít k někomu známějšímu a udělat si fotku. A pak alou zase domů.

3. Přišli jsme nasát atmosféru.

To v jádru znamená: nemáme žádnou oficiální pozvánku, takže se projdeme po kolonádě, kde pořád běhají nějací fotografové, kteří nás třeba cvaknou.

4. Chci vidět nějaké filmy.

Tohle je asi jedna z nejčastějších hlášek, kterou opakují všichni pořád dokola. Po pravdě je to ale zase o tom samém. Jdeme hlavně na večírky, kam jsme zvaní, protože tam budou vlivní lidé a je třeba se s nimi vyfotit. Ale vypadalo by blbě říkat, že jsme tady jen za jedním účelem.

5. Mám tu spoustu přátel.

A ti tu mají spoustu přátel a všichni se znají osobně. Tak určitě.

6. Jsem tu pracovně.

OK, tuhle hlášku můžeme věřit misskám, které ve Varech předvádějí na přehlídkách, hosteskám, které uvádějí lidi na večírky, barmanům atd. Jediný, kdo je z českých slavných osobností opravdu ve Varech pracovně, je Jiří Bartoška.