Smutnou skutečností je, že velké farmaceutické firmy nemají zájem na tom, abyste se úplně vyléčili. Čím delší dobu jste nemocní, tím více peněz utratíte za jejich léky. To platí i v případě rakoviny – úplně stačí uvědomit si, jak nesmírně nákladnou záležitostí je léčba cytostatiky (chemoterapie).

Proto se nelze co divit, že tyto společnosti se příliš nezajímají ani o problematiku prevence. Faktem ovšem zůstává, že přestože rakovina si nevybírá, předcházet jí lze. Zajímá vás jak?

  1. Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám. Problematické jsou především cukry a sacharidy, jejichž nejvhodnějším zdrojem je ovoce.
  2. Cvičte. Pravidelné cvičení může výrazně snížit riziko rakoviny. Choďte denně na procházky, vyzkoušejte jógu nebo začněte s nějakým sportem. Záleží na tom, co vás baví.
  3. Zvyšte přísun vitamínu D. Tento vitamín je nezbytný pro správné fungování imunitního systému.
  4. Upřednostňujte oleje obsahující omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Většina lidí ze západního světa přijímá příliš mnoho omega-6 nenasycených mastných kyselin.
  5. Nevystavujte se zbytečně radiaci. Čím méně budete používat váš mobilní telefon, tím lépe. Nezapomínejte na funkci tzv. hlasitého odposlechu a nedávejte si na noc mobil pod polštář.
  6. Hodně spěte a snažte se vyhýbat stresu – dostatečně odpočinutý člověk v dobré psychické kondici je zdravý člověk!