Pokud svého partnera milujete, sex s ním si užíváte, ale nemůžete dosáhnout orgasmu, zamyslete se nad maličkostmi všedního dne, které váš prožitek mohou znatelně ovlivnit.

Ženský orgasmus je velice složitá záležitost. Podepisuje se na něm celá řada faktorů a ženské tělo je tak složitější než hodinový strojek.

Pokud ale chcete udělat maximum pro to, abyste si sex užila, soustřeďte se na těchto 6 věcí. Ty vám vaši cestu k postelovému štěstí mohou totiž výrazně zkomplikovat!

1) Nemáte dobrý vztah ke svému tělu

Je dokázáno, že pokud nevěnujete dostatečnou pozornost péči o svůj zevnějšek, nejste sebevědomá, vaše cesta k orgasmu může být následně mnohem obtížnější. Zkuste si zajít na kosmetiku, ke kadeřníkovi, depilujte se, nalakujte si nehty a uvidíte…

2) Nesportujete

Pokud většinu svého života trávíte shrbená u počítače, zapomeňte na to, že z vás bude postelová bohyně. Je dokázáno, že při dlouhodobém sezení dochází ke zkracování pánevního svalstva, což může vést k bolesti pánve a tím pádem se snižuje i šance na dosažení orgasmu.

3) Máte nedostatečný příjem tekutin

Pokud se zduníte vodkou jako dánský námořník, pravděpodobně budete v posteli mnohem povolnější. Na orgastickou křeč však zapomeňte! Vzrušivá tkáň, která zasahuje do systému pojivové tkáně, se skládá z kolagenu, elastinu a relaxinu. K dosažení orgasmu je zapotřebí, aby tato tkáň byla kluzká, což zajistí právě dostatečný příjem tekutin. A alkohol jak známo dehydratuje.

4) Nemluvíte se svým partnerem

Pokud jste to s ním ještě nezažila, je vážně na čase, abyste si řekla o to, co vám dělá dobře. Budete nadšená nejen vy, ale především on. Váš orgasmus je pro muže často tou nejsladší odměnou.

5) Nemasturbujete

Pravidelná autoerotika prý pomáhá zvýšit pravděpodobnost dosáhnout orgasmu při styku.

6) Jste zanesená

Ať už je to stres, nebo chemikálie, které ve vašem těle kolují z nejrůznějších léků, antikoncepce a podobně, vaše tělo dává signály, že není dostatečně uvolněné. Vyčistěte své tělo i mysl a začněte si sex pořádně užívat!