Pořád nevíte, o kom je řeč?

O aktuálně nejmladší generaci, tedy dost možná i o vašich dětech

Tohle je 6 důvodů, proč máte jen malou šanci, že přežijete jejich pubertu, i když jste dobrými rodiči!

1) Žádné autority

Zatímco my jsme měli k učitelům respekt a naši by nás za každou poznámku nejradši seřezali páskem, dnešní učitel nemá absolutně žádnou autoritu, a tak se mu společně se svými dětmi raději zasmějeme, načež jim bez rozmyšlení podepíšeme omluvenku, že zítra nemusí na tělocvik. Dělají to tak totiž všichni rodiče! A že by měly mít naše děti úctu k prezidentovi? Tohle téma raději nebudeme ani rozvádět.

2) Stovky známých, žádní kámoši

Zatímco my jsme lítali venku, půjčovali si hračky, utíkali z domova, abychom se mohli potkat se svými kamarády, dnešní děti se dobrovolně izolují mezi zdmi svých pokojů a posílají si odkazy…

3) Žádné vzory

Ani se vztahy to nebudou mít naše děti úplně černobílé. Naší vinou jsme jim vzali iluze o rodině a manželství. Proč si někoho brát, když vlastní rodiče měli s rozvodem takové trable?

4) Touha vlastnit

Dnešní děti nemají touhu zažívat dobrodružství a naučit se plivat z mostu. Chtějí vlastnit iPady, mobily a další zbytečnosti, kterými se následně vzájemně kastují.

5) Nezájem

Všeho je víc než dost. Jídla, zábavy i informací. Proč se tedy radovat z maličkostí?

6) Rezignace

Naše děti nejsou naivní housata. Velice dobře se učí ze všeho, co kolem sebe vidí. Dochází jim například i to, že bez konexí, známostí nebo přímou cestou přes něčí postel nebudou mít šanci prosadit se pouze vlastní pílí a schopnostmi… Tak se raději moc nesnaží.