Padesát odstínů šedi je po morální stránce naprosto korektní knižní i filmové dílo. Vůbec není oslavou násilí páchaného na ženách a hlavní hrdina není ve skutečnosti jenom psychicky narušený jedinec. V žádném případě. Christian Grey má jednoduše jenom trošku „specifický vkus“, co se postelových hrátek týče, a každá žena samozřejmě potají sní, aby si něco podobného zažila i ve svém vlastním sexuálním životě.

Všechny fanynky 50 odstínů proto zbystřete – sen se stal skutečností! Tedy aspoň jedné z vás. A nakonec to byla spíše noční můra…

Duševně nevyrovnaným hrdinou a příběhem plným sado-maso praktik se totiž nechal inspirovat devatenáctiletý Mohammad Hossain, student univerzity v chicagském Illinois. Svou kamarádku pozval do kolejního pokoje, kde si oba – podle tvrzení obžalovaného – chtěli zkusit sex podle filmu. Poté, co se mladá žena vysvlékla do spodního prádla, ji Hossain přivázal k posteli. Kravatou jí zacpal ústa a oči zakryl čepicí.

Jeho společnice si však brzy začala uvědomovat, jakou chybu udělala, a poprosila ho, aby všeho nechal. Hussain však teprve začínal.

Několikrát ji uhodil, seřezal opaskem a následně došlo k samotnému znásilnění. Šokovaná žena ihned nato kontaktovala policii, která mladíka poslala do vazby. Výše jeho kauce byla v přepočtu na naši měnu stanovena na dvanáct miliónů. Jeho právník se ovšem brání, že celý akt byl založen na vzájemné dohodě.

Přece jenom tedy můžeme autorům za něco děkovat – sexuální násilníci mají konečně skvělou výmluvu pro odůvodnění svých činů!