Už jen příchod do kina, do Slovanského domu nás přesvědčil, že film byl hodně dobře zpropagován. Dlouho se nám nestalo, že byla do kinosálu fronta už od schodů a desítky lidí se tlačily na svá místa. Rozhodli jsme se tedy koupit si nachos, když nebyl pět minut před začátkem filmu kinosál otevřen. Bohužel jsme to stihli sníst ještě během reklam, které trvaly dobrých dvacet minut! Sál byl plný! Už dlouho jsme nezažili, že by byly obsazené i první řady!

Když už konečně zhaslo světlo a film 50 odstínů šedi začínal, v sále se ozývaly ženské skřeky! „Ach bože, už to začíná.“ „Oh, Christian Grey je tak sexy.“ „Konečně jsme se dočkaly.“ A podobné výrazy. A jelikož většinu sálu tvořilo ženské pohlaví, o komentáře během snímku také nebyla nouze. Hlavně výbuchy smíchu a chichotání při scénách s Greyem nebo i těch postelových. Mužům tento film rozhodně nedoporučujeme! Pro ně je to hotová sebevražda!

Na začátku filmu jsme půl hodiny zívali nudou. Než se začalo dít něco zajímavého, už byla hodina fuč. Díky bohu!!! Hlavním protagonistům jejich role nevěříte, nehrají to moc dobře. Je ale sympatické, že tvůrci vybrali neokoukané tváře a taky že Dakota Johnson není žádná vychrtlina, ale holka krev a mlíko.

Scény jsou prvoplánové a slaboduché. Jelikož je film natočený podle knihy, předpokládáme, že kniha je stejně slaboduchá jako film, a ten se tedy podle ní jen řídí. Nikdo u nás v redakci knihu nečetl a po zhlédnutí filmu ani nehodláme. Tenhle film je slabý odvar americké Pretty Woman s Julií Roberts.

Jediné, co je na filmu dobré, je soundtrack. Tvůrci zřejmě věděli, že potřebují film podmalovat skvělou hudbou, to byl také jediný příjemný zážitek toho večera. Sami bychom tam té hudby dali do některých scén více! Jo, a teď k těm sexuálním scénám, tvůrci si také dobře propočítali, aby film byl přístupný i mladším ročníkům, tak tyto scény dost ochudili. Ale chápeme, nešli jsme do kina na porno.

Scény jsou decentní a rozhodně ne tak dopodrobna ukázané a popsané jako v knize – to jsme slyšeli od lidí při odchodu z kina, kteří hned snímek porovnávali s knížkou. Anastasia byla svazovaná provazy a pouty, lechtána peřím, drážděna ledem, no prostě nic, nad čím bychom se pozastavovali.

Co nás ale doslova šokovalo, byl fakt, že měla Anastasia chlupatá stehna. A co víc – černého bobra v klíně! No fuuuuj. Lépe na tom nebyl ani Christian Grey – Jamie Dornan, který byl dole také zarostlý. Tohle jsme u takového snímku opravdu nečekali. Ale tady zase odkážeme na knihu, kde to takhle prostě je. Hlavní postavy jsou tzv. přírodní lidé. Dakotu Johnson upřímně litujeme. Suma sumárum – je to brak! Ale na sebe to vydělá a bohužel nás čekají zřejmě ještě další dva díly…