Vědci vědí, že novinky ohledně sexu nás zaujmou mnohem spíš než vakcína proti neznámé bakterii.

Máme pro vás patero výsledků nedávných výzkumů, abyste se i vy něco nového dozvěděli.

1) Sex pomáhá proti bolení hlavy

Jestli se vaše manželka neustále vymlouvá na migrénu, měli byste jí předložit odborný věstník Cephalalgia, ve kterém se v březnu 2013 objevila zpráva, že až třetinu migrén lze zahnat či alespoň zmírnit sexem.

2) Orální sex neprovozují jen lidé

Potěšení ústy a různé alternativní metody během sexu si nedopřáváme během našich postelových hrátek jen my, ale také netopýři. Velcí netopýři kaloni indičtí provozují svým partnerkám orální sex, než dojde k penetraci. Šikulové!

3) Lidé jsou monogamnější než dříve

Pokud se zástupci starší generace domnívají, že dnešní mládež je zkažená, snadno by jim oponovaly nejnovější výzkumy docenta Zvěřiny a profesora Weisse. Češi začínají se sexem zhruba v osmnácti letech, častěji užívají spolehlivou antikoncepci a nemají potřebu střídat partnery tak často, jak tomu bylo u jejich rodičů.

4) Hormony mládí jen s nezadanými

Fakt, že by žena měla mít v období ovulace zvýšenou chuť na sex, platí jen v případě single žen. Podle studie publikované v Journal of Sexual Medicine jsou ženy žijící ve vztahu ovlivněné přírodou mnohem méně. Jejich chuť na sex totiž souvisí s podvědomým hledáním partnera.

5) Sex je lepší než procházka

Za minutu sexu spálí muži 4,2 kalorie, ženy 3,1. Sex je tedy účinnější než chůze, ale ne tak dobrý jako běh. Pořád se ale vyplatí víc najít si sexuálního partnera než předplatit si kartu do fitka!