Ode dneška se o ní nepřestane mluvit, zvláště proto, že všechny bude zajímat, co je zač. Eva Samková, dnes ráno ještě naprosto neznámé jméno, jakási holka z Vrchlabí, jíž si ti pozornější všimli na olympijské soupisce výpravy.

Od nedělního oběda nejskloňovanější člověk na Facebooku, na internetových portálech, v televizním olympijském studiu.

Eva Samková vyhrála dnes dopoledne našeho času zlato ve snowboardcrossu, a to s obrovským náskokem před Kanaďankou a Francouzkou, které braly další dvě místa, vyhrála tak jaksi levou zadní. Kdo její jízdu viděl, musel kroutit hlavou, jak neuvěřitelně snadné se to v jejím podání zdálo.

1. Nosí namalovaný knírek. Jednak ho má pro štěstí a pak sama říká, že se s ním cítí mužněji a i tak potom jede. Je to její poznávací znamení.

2. Na helmě měla vlčí malbu a na prkně beránčí, takový symbol rovnováhy. Vlky na přilbu jí namalovala její kamarádka. Vlci na helmě by měli honit ovečku na prkně.

3. Umí hrát na saxofon a jezdí na koni.

4. Je mimo jiné trojnásobnou juniorskou mistryní světa.

5. Nebojí se slavnějších kolegů, v Soči se ohradila proti odhlášení snowboardisty Shauna Whitea ze slopestylu. Tento momentálně nejslavnější „prknař“ se zalekl tratě, která podle něj byla nebezpečná. „Myslela jsem, že je větší tvrďák, mám pocit, že kde necítí jasnou výhru, tak se hned odhlásí,“ vzkázala mladá neznámá dvacka nejznámější tváři snowboardu v rozhovoru pro iSport.cz. Ta se toho rozhodně nebojí. Nejen říkat, co si myslí, ale ani tratě. Není divu, že má zlato.