Ačkoliv má většina rodičů pocit, že k prvorozenému dítěti musí okamžitě pořídit sourozence, nebo by z jedináčka vyrostl rozmazlený zmetek, většina dospělých jedináčků by svou unikátní roli ve světě neměnila. Patříte mezi ty šťastlivce, kteří se nikdy nemuseli dělit o hračky? Tady jsou výhody, které vám tím sudičky nadělily.

1. Bližší vztahy s rodiči

Jednou z největších výhod jedináčků jsou bližší vztahy s jejich rodiči. Nikdo jiný si u nich nešplhá mytím nádobí a nepřipravuje vás tak o kapesné. A vy se s nimi tudíž nemusíte tak často hádat. Jdou vám na ruku, i kdyby nechtěli.

2. Vyšší sebevědomí

Jelikož jste jediné dítě svých rodičů, nemusíte se porovnávat se šikovnějším nebo nadanějším sourozencem. Jste to vy, kdo je nejúžasnější a nejlepší, nejchytřejší a krev krve svých rodičů. Nemáte zkrátka konkurenci.

3. Širší okruh přátel

Jelikož nemáte žádné sourozence, musíte si najít své kamarády někde jinde. Mnohem častěji vás rodiče také posílají na letní tábory, do nejrůznějších kroužků a tak dále. V dospělosti z kontaktů můžete těžit, aniž byste se museli omlouvat za svého bratra nebo sestru, kteří jsou vašim přátelům krajně nesympatičtí.

4. Můžete rozvíjet svůj talent

Jelikož jste jedináčci, pozornost vašich rodičů je zaměřena výhradně na vás. Jejich pozornost tedy nerozptylují další děti a oni mohou dopodrobna prozkoumat vaše zájmy a talent. Následně vás pak budou zahrnovat pozorností a zapisovat do nejrůznějších zájmových kroužků, aby z vás ten talent vykřesali.