Mozek je jako jakýkoli jiný orgán v těle, čím míň ho používáme, tím víc nám zakrňuje. V době chytrých telefonů a dalších vymožeností rozhodně používáme mozek daleko méně než třeba naše babičky. Hloupnutí je tak problémem celé generace a je jen těžko představitelné, že se s tím dá něco dělat.

Tvrzení o hloupnutí lidstva jsme si nevycucali jen tak z prstu. O tuto problematiku se samozřejmě zajímají i vědci, kteří potvrdili toto tvrzení. Jeden z posledních výzkumů prováděli britští vědci, a to konkrétně na londýnských taxikářích. Ti měli dříve zvětšený hippocampus, což je ta část mozku, která rozvíjí prostorovou informaci a uchovává krátkodobé informace. Tato výhoda již dnes rozhodně neplatí. Kvůli navigacím a chytrým telefonům již taxikáři nemají tuto část mozku zdaleka tolik zvětšenou.

Nejen tento výzkum jasně potvrdil, že moderní technologie dokonale blbnou lidstvo a jsme tedy mnohem hloupější, než byli naši předci. Chcete tedy pro svou inteligenci něco udělat? Pomoci by vám mohlo těchto 5 zlatých rad.

1. Nepoužívat chytré telefony

Úhlavní nepřítel pro využívání kapacity mozku. Nedivme se, že kvůli nim si nejsme schopni pamatovat téměř nic.

2. Vyhodit veškeré kalkulačky

Všimli jste si, že spočítat, kolik vám má prodavačka vrátit, je už téměř nemožné?

3. Přestat vnímat nepotřebné informace a hlouposti

Neustálý proud informací náš mozek doslova zahlcuje, je ovšem otázkou, jestli informace, které nás obklopují, jsou skutečně důležité.

4. Nesledovat násilí

Dlouhé roky už psychologové varují před vlivem násilí v médiích, a to především na děti. Omezuje totiž chápání a jemnější odstíny lidského chování.

5. Neobklopovat se neustále hudbou

Ať už se vám hudba sebevíc líbí, jde o hluk a ten v nás vyvolává větší stres a bohužel i nekoncentro­vanost.

Všechny tyto věci můžou za zakrnění mozku a následnému hloupnutí lidstva. Pokud si tedy budete chtít uchovat zdravý rozum, bude život v dnešní době velmi obtížný, nebo ne?