1. Kéž bych se nepřestal bavit se svými přáteli

Často vyměňujeme staré přátele za nové, aniž si uvědomujeme pravou hodnotu těch původních. Nenechte stěhování, změnu zaměstnání ani změnu partnerů vstoupit mezi vás a vaše nejlepší přátele. Své nejbližší totiž budete na smrtelné posteli velice postrádat.

2. Kéž bych měl odvahu vyjádřit své city

Je lepší nikoho nenaštvat a být potichu? Jestli se řídíte tímhle heslem, pak vězte, že toho jednou budete hodně litovat. Ať už se jedná o smutek, nebo třeba zdánlivě neopětovanou lásku, nebojte se své city vyjádřit. Alespoň budete mít čisté svědomí. Lékařské výzkumy navíc prokazují, že potlačování citů vede k mnoha nemocem. Nebuďte ve stáří zatrpklí a nemocní!

3. Kéž bych nechal sám sebe být šťastnějším

Jedna z nejobvyklejších stížností. Mnoho lidí totiž ve svém životě dělá stále to samé a bojí se zkusit něco nového. Strach ze změny je drží v zajetých kolejích a stereotyp z nich postupně dělá nešťastné lidi. Až na konci života si uvědomí, že měli vlastně celou dobu možnost být daleko šťastnější. Jen kdyby chtěli…

4. Kéž bych nepracoval tak tvrdě

Tahle věta je momentálně nejčastější stížností mužů. Vadí jim, že propásli dětství svých potomků a šanci být se svými partnerkami. Vzhledem k dnešní době je pravděpodobné, že podobnou věc uslyšíme čím dál tím více i od žen. Otázkou ale je, jestli je to vlastně dobře…

5. Kéž bych měl dost odvahy na to, abych žil svůj život podle sebe a ne podle druhých

Úplně nejčastěji vyjadřujeme lítost právě nad touto věcí. Příliš totiž podléháme tlaku okolí a děláme mnoho věcí, které dělat nechceme. Jsou od nás zkrátka vyžadovány. Na konci života pak hledíme zpět a uvědomíme si, kolik snů jsme si ani nezkusili splnit.

A co vy? Čeho budete na konci života nejvíce litovat? Vidíte se v našem seznamu?