Česko se bude muset opět vyrovnat s ničivými bouřkami, které i dnes zasáhnou naši republiku. Už včera nás zaskočily kroupy velké jako pingpongové míčky a vydatné deště. Bohužel se tyto bouřky neobešly bez zničených věcí. Tohle je 5 věcí, které v Česku vyvedly silné bouřky.

1. Evakuace dětí z hřiště

Sobotní soutěž dětí v Jílovicích byla znenadání přerušena kvůli ohrožení místními záplavami. Na místě museli zasahovat i dobrovolní hasiči, kteří děti přenášeli v náruči do aut. Vše ovšem dobře dopadlo.

2. Lokální záplavy

Kvůli silným dešťům se museli obyvatelé České republiky potýkat se zatopenými sklepy nebo bytovými prostory. Hasiči tak museli evakuovat zhruba desítku lidí a některým bylo potřeba zařídit i ubytování.

3. Padlé stromy

Silný vítr měl na svědomí i několik padlých stromů, které ještě v noci odklízeli hasiči.

4. Vzrůst hladiny toků

V povodí řeky Moravy došlo kvůli velkému dešti k prudkému nárůstu hladin na přilehlých tocích. Voda na některých místech dokonce dosáhla prvního stupně povodňové aktivity.

5. Nánosy bahna

Bohužel kvůli dlouhému a vydatnému dešti se musí lidé potýkat s nánosy bahna, které znemožňuje přístup do domů a sklepů. Promáčená půda dělá v posledních dnech starosti téměř všem.