Asi se shodneme na tom, že déšť nemá nikdo rád. Zvláštní šero a pochmurno nám dokáže zamávat s náladou, a tak se povalujeme v posteli a lenošíme. Máme pro vás ovšem recept, jak vyhodit nudu ze své domácnosti a užívat si i propršený den.

1. Ukliďte si

Kdy jindy máte čas si vyprat, vyžehlit, protřídit skříň než právě v tento deštěm obdařený den. Jistě doma najdete spoustu činností, které odkládáte na později, a právě teď je na ně skvělý čas. Proto vylezte z postele a vrhněte se na to, co můžete udělat a z čeho budete mít velkou radost.

2. Zabrouzdejte si na internetu

Pokud se vám nechce ven, tak se usaďte v pohodlí domova, uvařte si čaj a nakupujte přes internet. Uvidíte, že nové botičky nebo kabelka vám zaručeně zlepší náladu a vy okamžitě zapomenete, že venku prší.

3. Zacvičte si

Léto se blíží, a tak nevynechejme jedinou příležitost, kdy si můžeme zpevnit tělo. Zajděte si do fitka nebo si zarelaxujte při józe. Endorfiny se vyplaví a vy se budete cítit nabití a odpočatí.

4. Rozmazlujte se

Pokud máte konečně čas sama na sebe, využijte ho a napusťte si voňavou vanu, ošetřete si tělo krémem nebo si dejte pleťovou masku. Můžete si otevřít láhev dobrého vína a pustit si oblíbený film. I zataženo a deštivo se dá užít a pořádně se rozmazlit.

5. Přečtěte si dobrou knihu

V dnešní zrychlené době opravdu nemáme dostatek času na dobrou knihu. Neustále se staráme o rodinu, chodíme do práce nebo se snažíme plnit přání druhým. Pokud váš plán zkříží déšť, neváhejte a sáhněte po dobré knize. Zabalte se do deky, sedněte si pod lampu a zapomeňte na problémy.