Jídlo je hned po sexu, spánku a hraní ping-pongu nejlepší věcí na světě!

Umíme si ho užít, často mu obětujeme nemalou část výplaty, vnímáme jej jako společenskou událost i čistě sobecký hédonismus.

Jak jíst nebo co jíst necháme erudovanějším odborníkům, tohle je však 5 bodů, kterým byste se měli hned po jídle vyhnout!

1) Nekuřte

Teď budou mít radost hlavně všichni kuřáci, kteří si po dobrém obědě rádi dopřejí kafíčko a cigaretku. Problém ale je, že vykouření jedné cigarety po jídle je srovnatelné s vykouřením až 10 cigaret! Riziko rakoviny a dalších nemocí je tudíž až desetinásobně vyš­ší!

2) Nepijte kávu ani čaj

A zase ty rituály! Pokud bez kávy nebo čaje zkrátka nevydržíte, dejte si od oběda alespoň hodinovou pauzu. Když si totiž svůj oblíbený šálek dopřejete hned po jídle, kyseliny obsažené v kávě a čaji způsobí, že proteiny obsažené v jídle budou ztuhlé a těžko stravitelné.

3) Nechoďte na procházku a vyhněte se pohybu

Jakmile rozproudíte krev hned po jídle, znemožníte svému trávicímu ústrojí vstřebávat živiny.

4) Na ovocný salát zapomeňte!

Těsně po jídle se vyhněte i ovoci. Způsobuje totiž nafouknutí žaludku. Jezte proto ovoce 1–2 hodiny po jídle nebo 1 hodinu před jídlem.

5) Posteli se vyhněte obloukem

Nikdy neusínejte hned po jídle! Bude se vám s plným žaludkem nejen špatně usínat, ale jídlo, které sníte, by nemuselo být správně stráveno. To pak vede k žaludečním problémům a infekcím ve střevech.