Stát se bio matkou je v jednadvacátém století novým fenoménem v oblasti mateřství. Pokud si už od začátku článku pokládáte otázku, kdo je to vůbec bio matka, lze si představit ženu toužící po svobodném rozhodování o sobě i svých dětech, ženu odmítající tradiční lékařské postupy, jako je například očkování, nebo ženu, která velmi radikálně prosazuje své názory. A jejich argument pro tohle bláznivé chování? No přece návrat k přírodě a přirozeným procesům lidského těla. Všeho ovšem s mírou. Víte, kterých 5 šíleností tyto bio maminky prosazují?

1. Pojídání placenty

Napadlo vás dát si po porodu vydatnou svačinku v podobě vlastní placenty? Většině se asi zvedne žaludek a zeptá se, jestli jsem se nezbláznila, ovšem existuje také velká skupina bio matek, pro které je to přirozenou součástí porodu. A proč to dělají? Tento orgán obsahuje mnoho jedinečných látek, které prospívají našemu zdraví, hojení, a dokonce navozují pohodu pro maminku v šestinedělí.

2. Očkování je jedem

Očkovat, nebo neočkovat? Tak to je dost probíraná otázka současnosti. Český právní řád nedovoluje vstup dětí do prostor školek a škol, pokud si neprojdou minimálně základním očkováním. To rozhodně bio matkám nevadí. Radši učí své děti doma a do jejich těl nenechávají napíchávat žádné látky. Opravdu je očkování takovým strašákem?

3. Kojit nejdéle, co to půjde

Rozhodně nechci podceňovat smysluplnost kojení. Nejenže jde o nejlepší, nejlevnější způsob potravy pro novorozeně a batole, jde ovšem i o posilování citového pouta mezi matkou a dítětem. Ovšem bio matky nechávají dítě přisávat až do doby, než se samo rozhodne, že je už na čase dát si do pusy něco jiného. Navíc když mají mléko až do 5 let dítěte, tak proč ho nekojit. Je to ovšem normální?

4. Rodit jedině doma!

Přivést na svět nový život je pro každou maminku velká věc, ovšem maminky spadající do skupiny bio v tom mají jasno. Rozhodně při tomto ryze přírodním procesu nechtějí žádné zásahy a vyrušování. Proto se velmi často rozhodují rodit v pohodlí domova, což je velký risk.

5. Rodinu krmí zásadně bio potravinami

Na bio maminku v supermarketu asi jen stěží narazíte. To, že pro svou rodinu připravují zdravé pokrmy, je chvályhodné, ovšem to, že nedají členům rodiny prostor pro vlastní chutě a názory, už tak milé není. Možná právě proto je většina těchto bio šílenkyň na dítě sama.