Tak jako každý rok i letos se hvězdy na zahájení filmového festivalu v Karlových Varech pochlubily svými róbami. Většina z nich zapomněla na okázalé kreace z let minulých a vsadily na decentní střihy, které zdůrazňovaly půvaby ženského těla, ale nebyly vulgární. Perfektně střižené modely doplnily jejich nositelky i slavnostními účesy, které odpovídaly elegantnímu stylu. Hlavní dominantou účesů byla ležérnost a lehkost, s jakou je můžete zvládnout i vy, aniž byste v koupelně strávily několik hodin.

Jitka Schneiderová

Pokud chcete docílit stejného účesu, jakým se honosila Jitka, stačí umyté vlasy lehce vyfoukat fénem. Na jedné straně hlavy učešte pěšinku a prameny na temeni lehounce natupírujte, aby se trochu zvedly. Prameny vlasů navlňte kulmou zhruba do jejich poloviny. Jednu stranu sčešte za ucho a připevněte sponkou. Ofinu sčešte ke straně a celý účes přelakujte.

Linda Bartošová

Suché vlasy natočte na velké natáčky, které nechte alespoň půl hodiny na hlavě. Potom vlasy vykartáčujte v předklonu. Vytvořte pěšinku a vlasy sčesané k jedné straně začněte opatrně tvarovat do drdolu. Prostřední pramen natupírujte, stočte a přichyťte. Se zbylými prameny pokračujte stejně a vždy je jednotlivě obtáčejte kolem hlavního prostředního pramenu. Pokud vám budou vlasy klouzat, postříkejte je lakem. Na závěr stočte pramen kolem čela a za uchem přichyťte. Drobné pramínky, které vypadnou, nechte volně, účes pak bude působit přirozeněji.

Andrea Verešová

Vlasy natočte na elektrické natáčky. Až je sundáte, nechte vlasy úplně vychladnout. Rozdělte je na dvě části. Vlasy na temeni přichyťte skřipcem nebo pinetami a zpracujte nejprve zadní partii. Prameny od týla hladce vyčešte směrem nahoru, zatočte k hlavě a připevněte. Poté přijdou na řadu boční prameny. Ty uhlaďte směrem k vytvořenému bobu a pevně zachyťte. Pak se vrhněte na temeno, které rozdělte na jednotlivé prameny a ty pečlivě natupírujte. Každý pramen pořádně zpevněte lakem. Celé „hnízdo“ pak obtočte dozadu kolem ruky a zasponkujte. Na závěr opět přelakujte.

Taťána Kuchařová

Účes, který zvolila misska, je hotový během půl hodiny. Stačí suché vlasy pořádně vyžehlit, na temeni vytvořit pěšinku, nechat volně padat jeden pramen, který kopíruje obličej, a zbytek stáhnout dozadu a zasponkovat. Účes stačí lehce přelakovat.

Jitka Čvančarová

Pokud máte svoje vlasy přirozeně vlnité jako herečka, stačí je pořádně vyfénovat přes prsty. Pokud jsou vaše vlasy rovné jako hřebíky pomozte si velkými natáčkami. Vlasy lehce natupírujte a vzadu je ke straně přisponkujte. Zbytek pramenů obtočte kolem ruky a také pevně přichyťte. Neuhlazujte je a jen je zpevněte lakem.