1. Heath Ledger

Nejslavnější představitel Jokera zemřel ještě před třicítkou, v pouhých 28 letech. 22. ledna roku 2008 ho našli v hotelovém pokoji v New Yorku, kde se připravoval na natáčení Batmana. Do role dával veškerou energii a na výkon se před nástupem na plac připravoval. Temná postava ho úplně spolkla a on měl u sebe prášky na spaní, uklidnění, antidepresiva… Kvůli kombinaci léků a velké psychické i fyzické námaze mu v osudný den přestalo bít srdce.

2. Mickey Rourke

Mickey se po premiéře žhavého filmu 9 a 1/2 týdne stal idolem všech žen. Mohl mít všechny, na které si ukázal, a jeho klukovská roztomilost v kombinaci s namakaným tělem dostávala dámy do kolen. Pak ale začal Mickey stárnout a v obličeji viděl jenom odlesky své bývalé slávy. Místo toho, aby stárnul s elegancí, jako takový George Clooney nebo Brad Pitt, tak se hrnul od jednoho plastického chirurga k druhému. Jeho obličej plný botoxu vypadal, jako že každou chvíli exploduje. Teď se herec snad už uklidnil.

3. David Duchovny

Mulder ze seriálu Akta X se začal na vrcholu slávy nebezpečně podobat své postavě Hanka Moodyho. To znamená, že se vyspal s každou ženou, která se mu nabídla. Nějak u toho zapomněl, že má doma manželku Teu a dvě děti. Po pár úletech to ještě ukecal na závislost na sexu a šel na terapie. Jenomže potom podváděl dál a jeho neklidný poklopec ho stál rodinné štěstí.

4. John Travolta

Sympaťák John vypadá, jako by měl v životě všechno srovnané. Rodina, děti, změnila ho i tragická smrt šestnáctiletého syna. Jenomže tenhle šedesátník před lety svěřil svůj život scientologické církvi. Ta ho přesvědčila, že za svůj úspěch vděčí právě jim, a on jako ovečka pečlivě odvádí podezřelým kněžím desátky. Lépe na tom není ani jeho hollywoodský kolega Tom Cruise.

5. Macaulay Culkin

Největší žijící oběť hollywoodské slávy. Jako malého roztomilého blonďáka z filmů Sám doma ho chtěl každý! Klučík si zvykl na zájem a slávu, ale s dospělostí zmizela jeho sladká vizáž a režisér po něm neštěkl. Macaulay se ocitl v kolotoči drog a alkoholu, ze kterého ho občas vytáhnou béčkové filmy a divadelní role. Kdybyste ho náhodou potkali, nejspíš si ho spletete s bezdomovcem.